Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

O noua provocare deschisă în cadrul echipei noastre IT unde ne cautăm un coleg capabil să gestioneze partea aplicativă SAP pentru a răspunde solicitărilor diverse venite din partea utilizatorilor.

Noul nostru coleg va avea responsabilitatea coordonarii asupra unei echipe internaționale de șefi de proiect și dezvoltatori SAP, și în acelasi timp va face propuneri de proiecte de îmbunătățire a activității departamentului.

Pentru reusita in aceasta misiune sunt necesare :

- Cunostințe solide de SAP atât partea funcțională cât și de dezvoltare (experienta în programare ABAP) ;

- Cunostințe de utilizare instrumente și aplicații  pentru management de proiect ;

- Cunostințe de implementare interfețe intre SAP si alte aplicații utilizate;

- Cunoștințe bune de utilizare PC: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer;

- Cunosterea limbii engleze la nivel conversational;

- Experienta în coordonarea unei echipe de minim 1 an reprezinta avantaj;

- Capacitate de analiza de procese;

- Flexibilitate în gândire, bune abilitați de comunicare;

- Capacitate de anticipare și planificare;

Descrierea jobului

In calitate de Responsabil SAP noul nostru coleg împreună cu echipa SAP:

- Răspunde la solicitările funcționale ale utilizatorilor și oferă soluții informatice adecvate;

- Asigură suport și formare utilizatorilor aplicației SAP;

- Ajută și ghidează utilizatorii in exprimarea cerințelor lor in raport cu sistemul SAP;

- Pilotează și /sau coordonează proiectele informatice și garantează buna lor desfasurare;- Gestionează mentenanța evolutiva și curativă a aplicatiilor SAP;

- Dezvoltă funcționalități specifice, pilotează și /sau coordonează proiectele informatice;

- Estimează necesarul de dezvoltare, repartizează și prioritizează dezvoltările;

- Asigură comunicarea între departament și client în vederea garantării bunei comunicări;

- Urmăreste activitatea departamentului în vederea efectuării reportingului către Direcția Informatică și  implementează eventuale acțiuni corective.

Beneficii:

- Formare la nivelul companiei şi internaţional;

- Reale oportunităti de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes;

- Pachet salarial şi mediu de lucru atractive.