responsabil santier constructii

responsabil santier

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Voluntari

Candidatul ideal

- Absolvent Facultatea de Constructii - constructii civile;
- Experienta in domeniu minim 2 ani;
- Cunostinte specifice privind procesul de executie a lucrarilor de constructii si instalatii;
- Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe probleme simultan;
- Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
- Foarte buna capacitate de planificare si organizare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Rigurozitate si atentie pentru detalii;
- Rezistenta la stres;
- Initiativa in actiuni;
- Orientare catre rezultate;
- Simtul datoriei si al responsabilitatii;
- Perseverenta, flexibilitate, consecventa.

Descrierea jobului

- Organizeaza si coordoneaza activitatea persoanelor din subordine;
- Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatile desfasurate la punctul de lucru pentru care este desemnat responsabil;
- Asigura buna desfasurare a lucrarilor pe santier si respectarea termenelor limita;
- Intocmeste necesarul de materiale, resurse financiare, resurse umane;
- Asigura si instruieste personalul din subordine;
- Asigura legatura cu furnizorii de materiale;
- Asigura respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie si a instructiunilor privind exploatarea si intretinerea mijloacelor si uneltelor de productie, fiind responsabil de corecta si buna utilizare a tuturor utilajelor de pe santierul sau;
- Controleaza calitatea lucrarilor pentru asigurarea prevederilor din documentatiile tehnice

Locatie: Oras Voluntari