Responsabil Redactare Contracte - Specialist

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati principale:

  • Verifica clauzele din cadrul documentelor de aprobare (notificari/avize/derogari) precum si valabilitatea lor astfel incat contractele sa fie redactate/emise in conformitate cu aceste documente. In cazul in care clientul trebuia sa indeplineasca o serie de conditii,. se va solicita suport din partea analistilor de urmarire pentru verificarea modului de indeplinire
  • Redacteaza  contracte de credit, contracte-cadru, acorduri contractuale, alte tipuri de contracte /acorduri din sfera creditarii CLICOM inclusiv in cazul clientilor neperformanti
  • Redacteaza  contracte de garantie, ca accesoriu al contractului de credit, a anexelor la acestea si a notificarilor catre clienti inclusiv in cazul clientilor neperformanti
  • Redacteaza  scrisori de garantie/contragarantie  bancara, addendum-uri, scrisori de confort;
  • Redacteaza acte aditionale si orice forma de acte de prelungire/reinnoire/restructurare  a unor facilitati de credit CLICOM;
  • Redacteaza adrese catre clienti ( de ex acorduri de extindere/alipire), scrisori de bonitate , etc,  ce fac parte din perimetrul Serviciului

Cunostinte si experienta:

  • Cunoasterea reglementarilor BNR si a legislatiei in vigoare ;
  • Cunoasterea reglementarilor normative interne privind activitatea de creditare, politica de garantii si constituirea de provizioane specifice de risc de credit;
  • Cunoasterea produselor CLICOM Nonretail si Retail
  • Cunostinte de utilizare a aplicatiilor informatice

Oferta :

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.
  • Tip de contract: Contract pe perioada Nedeterminata.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.