Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Iași

Pentru clientul nostru, o companie multinationala de bricolaj, suntem in cautarea unui Responsabil Raion.

Oras: Iasi.

Responsabilitati:

  • Actionarea în scopul asigurarii celor mai bune produse si a unui inalt grad de satisfactie al clientului;
  • Concretizarea si imbunatatirea planului de actiuni comerciale pentru raionul lui in functie de sezonalitatea produselor, de dezvoltarea ofertei din magazine si de solicitarile clientilor;
  • Este la curent cu tendinţele pietei de bricolaj (DIY) si le aplica in munca de zi cu zi;
  • Coordonarea implementarilor respectand regulile companiei;
  • Realizarea comenzilor si a altor activitati necesare pentru o buna gestionare a raionului;
  • Urmarirea stocurilor si aplicarea masurilor necesare pentru optimizarea lor;
  • Sfatuirea consilierilor de vanzare in ceea ce priveste comunicarea cu clientii;
  • Asigurarea formarii consilierilor de vanzare;
  • Este permanent in serviciul clientului si a activitatii comerciale.

Cerinte:

  • Studii medii;
  • Minimum 1 an experienta de lucru in comert;
  • Capacitate de comunicare, coordonare si lucru in echipa;
  • Orientare si deschidere catre client;
  • Competenta analitica;
  • Orientare catre rezultat;
  • Capacitate de adaptare;
  • Flexibilitate si responsabilitate profesionala;
  • Dinamism și spirit de initiativa;
  • Capacitate de anticipare.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa – 15 lei tichet/zi;
  • Abonament medical la o clinica privata;
  • Bonus trimestrial in functie de progresul magazinului;
  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Perspective de dezvoltare profesionala.