Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Responsabil proiect

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
2

Avinci, societate de constructii civile cu sediu social in Iasi este in cautarea unui coleg

Candidatul ideal

Candidatul ideal pentru poziția de responsabil de proiect: este o persoană dinamică, cu experiență minima în domeniul construcțiilor civile, a ocupat posturi de coordonare-execuție lucrări medii si mari . Este competent din punct de vedere tehnic, relaționează bine cu oamenii: clienți, echipă de lucru și antreprenori selectați.
rezistă la stres este proactiv, tenace și energic.

Cerințele postului:

  • Studii superioare de profil tehnic (Construcții Civile);
  • Este un avantaj experiența de minimum 2 ani pe o poziție de coordonare echipe;
  • Cunoștințe avansate și aptitudini tehnice dovedite în proiecte anterioare (proiectele din mediul industrial sunt un avantaj);
  • Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat - obligatoriu;
  • Operare PC- suita MsOffice,
  • Permis de conducere ctg. B;
  • Bune abilități și aptitudini legate de organizare, planificare, relaționare și comunicare eficientă;
  • Disponibilitate la muncă de teren, minimum 40-50% din timpul de lucru;

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Este responsabil de  proiectele care îi sunt alocate ;
  • Coordonează echipa de ingineri de execuție, alocă bugete și monitorizează permanent activitatea impreuna cu superiorul ierarhic;
  • Selectează direct și indirect subantreprenorii de servicii și furnizorii de materiale;
  • Controlează și ține evidența bugetelor alocate pentru execuție, pregătire de rapoarte cu detalii financiare;
  • Planifică, pregătește și monitorizează planurile de execuție lucrări;
  • Preia lucrările în diferitele faze de execuție conform contractelor semnate;
  • Reprezintă compania în fața beneficiarilor;
  • Pregătește rapoarte periodice pentru management;
  • Oferă sugestii de optimizare, rezolvare de probleme și situații neprevăzute.

Ce oferim?

- pachet salarial motivant;

- mediu de lucru placut;

- oportunitati de dezvoltare profesionala si personala.

Te asteptam in echipa noastra!