Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Candidatul ideal:

● experienţă relevantă în mentenanţa utilajelor specifice industriei auto;
● deţine competenţe de expertiză tehnică şi diagnosticare a echipamentelor specifice proceselor de producţie şi utilităţi;
● are abilităţi de comunicare intra şi interdepartamentală şi cunoaşte eticheta comunicării electronice prin email;
● are un grad ridicat de autonomie, organizat şi proactiv, capabil să gestioneze simultan mai multe proiecte;
● deţine abilităţi de coordonare a unei echipe mai mari de 5 persoane;
● disponibilitate pentru lucrul în ture;
● cunoştinţe legislative PM şi PSI.

Atribuţii, responsabilităţi:

● diagnosticarea şi remedierea defecţiunilor accidentale;
● planificarea lucrărilor de mentenanţă preventivă în conformitate cu planul de producţie;
● gestionarea stocului de piese de schimb;
● supervizarea/organizarea de lucrări atât cu resurse umane proprii cât şi externe;
● introducerea în baza de date a intervenţiilor de mentenanţă corectivă şi/sau preventivă;
● supervizarea /suportul tehnic pentru procesul de producţie;
● programarea şi organizarea resurselor umane pentru acoperirea solicitărilor extra-mentenanţă respectiv proiecte, îmbunătăţiri;
● comunicarea cu furnizorii de servicii şi piese de schimb;
● elaborarea de instrucţiuni de lucru şi mentenanţă a utilajelor.