Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cu o experienţă de peste 160 de ani in domeniu şi o pasiune pentru cusătura perfectă, echipa AMANN ROMANIA, membră a Grupului German AMANN, unul dintre cei mai mari producători de aţă de cusut şi aţă de brodat din lume recrutează un Responsabil Mediu şi SSM pentru fabrica sa din Hărman, Braşov.

Responsabilităţi:

Coordonează activitatea privind protecţia mediului şi de gestiune a deşeurilor, efectuând controlul modului In care se aplică reglementările legislative în vigoare şi normele referitoare la protecţia mediului înconjurător la nivelul companiei.

Coordonează implementarea, respectarea şi îmbunătăţirea continuă privind normele de protecţia muncii şi PSI.

Este responsabil cu monitorizarea factorilor de mediu, propune soluţii de remediere a factorilor de mediu poluaţi şi efectuează rapoarte periodice privind factorii de mediu.

Monitorizeaza obiectivele în domeniul mediului.

Coordoneaza efectuarea instructajului specific SSM si SU la locul de munca.

Elaborarează politica de SSM, PSI-SU, Mediu.

Reprezintă compania în relaţia cu autorităţile din domeniu. Raporteaza la timp datele referitoare la protecţia mediului către organismele locale /naţionale.

Ţine evidenţa lunară a costurilor aferente activitaţii de protecţie a mediului şi propune măsuri privind reducerea, respectiv optimizarea, costurilor.
Ţine evidenţa proceselor şi instalaţiilor cu implicaţii în poluarea mediului.

Intocmeste dosarul de cercetare in cazul unui accident de muncă.

Urmăreşte şi verifică respectarea normelor de sănătate şi securitate a Muncii.
Tinerea legăturii cu serviciul extern de prevenire si protecţie prin reprezentantul acestuia.

Cerinţe:

Studii tehnice superioare;

Experienţă de cel puţin 2 ani în domeniu SSM şi SU;

Curs în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă - minim 80 ore (obligatoriu);

Curs cadru tehnic cu atribuţii în domeniul protecţiei şi stingerii incendiilor;

Curs sef serviciu privat pentru situaţii de urgenţă;

Curs responsabil mediu (de preferat);

Curs evaluator de risc (de preferat);

Experienţă în domeniul protecţiei mediului;

Limba engleză nivel mediu – avansat (scris şi vorbit);

Persoană comunicativă, calmă, cu bune abilităţi de organizare, flexibilă;

Permis de conducere categoria B.

Se oferă:
 Mediu plăcut de lucru, alături de o echipă de profesionişti;
 Salariu atractiv;
 Prime anuale de sărbatori;
 Bonuri de masă;
 Card servicii medicale Regina Maria;
 Transport asigurat;
 Training initial şi periodic.

Aşteptăm cu interes CV-ul tău!