Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Atribute ale candidatul ideal

  • Capacitate de exprimare si de sinteza bune
  • Capacitate de lucru cu cifrele in conditii de intrerupere dese
  • Studii tehnice sau economice
  • 2 ani de experienta pe o pozitie similara (echipamente de securitate, instalatii si automatizari)
  • Sincer, proactiv si dispus sa se autodepaseasca
  • Rapiditate in lucrul cu computerul, abilitati de editare documente Word si Excel.
  • Poseda permis de conducere categoria B de minim 4 ani

Descrierea activitatilor

  • planifica si optimizeaza operatiunile de procurare, logistica, depozitare si transport marfuri, in scopul aprovizionarii sau/si livrarii acestora conform planificarilor catre santiere
  • pastreaza contactul cu furnizorii de materiale, echipamente si servicii specifice, se ocupa personal de optimizarea si coordonarea livrarilor necesare lucrarilor in care este angajata compania
  • colaboreaza direct cu departamentele Comercial, Operational si Contabilitate in vederea sprijinirii acestora cu date, informatii sau servicii referitoare la ofertele si disponibilitatile furnizorilor
  • detine responsabilitatea operatiunilor de inregistrare si gestiune a marfurilor din partea furnizorilor interni si externi si responsabilitatea operatiunilor de inregistrare a marfurilor catre clienti (avize, note de consum,etc. )
  • se preocupa de toate activitatile administrative ale biroului, fara a se limita la invetarierea si aprovizionarea periodica cu consumabile, gestiunea parcului auto, .
  • coordoneaza activitatea gestiunii si raporteaza periodic sau la cerere situatia stocurilor privind integritatea marfurilor si conditiile de depozitare, cat si aspecte legate de etica si eficienta activitatilor prestate.

Responsabilitati

  • raspunde pentru activitatea proprie si a angajatilor/tertilor din subordine (gestionari, transport)
  • postul este in structura Departamentului Operational si raporteaza Directorului acestui department
  • raspunde pentru planificarea, organizarea si efectuarea aprovizionarii si livrarii marfurilor in conditiile si termenii stabiliti (documente insotitoare, rute de transport, respectare termene)
  • recomanda imbunatatirea aspectelor legate de furnizorii de servicii sau inlocuirea acestora, in functie de considerentele comerciale stabilite
  • recomanda modalitati de imbunatatire a aspectelor care vizeaza activitatea proprie si responsabilitate in raport cu obiectivele stabilite de organizatie
  • raporteaza lunar sau ori de cate ori este necesar abaterile in termeni de timp sau calitate
  • are rolul persoanei care face legatura intre departamentele Comercial, Operational si Contabilitate, furnizand informatii tuturor acestor departamente
  • are rolul de a executa concret finalizarea activitatii de vanzari a organizatiei, tinand legatura intre depozit, departamentele de la sediu si clientul extern