Responsabil Logistica German Kitchens

coordonator - logistica - tehnic - achizitii

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

10 Strada Viilor, Bistrița

Se recruteaza si din

Bistrița

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

Candidatul ideal
• Studii superioare, preferabil tehnice
• Limbi străine: engleză
• Cunostinte foarte bune operare PC (Excel , Word , Mail )
• Abilitatea de a coordona mai multe activități ducând la buna finalizare a acțiunilor
• Capacitate de concentrare, răbdare, atenție distributivă
• Capacitate de a evalua și a lua decizii
• Capacitate de planificare si organizare a operațiilor și activităților
• Spirit organizatoric

Descrierea jobului
Este responsabil/a cu activitatea de achizitie, depozitare, livrare mobilier de bucatarie Nobilia ( inclusiv produsele electrocasnice/ obiecte sanitare care apartin bucatariilor ) si ofere suporta suport colegilor din departamentul de vanzari mobilier de bucatarie Nobilia.

Responsabilitati:
*Comanda produsele electrocasnice / obiecte sanitare la furnizori in baza comenzilor primite de la cele 3 Showroom-uri
*Planificarea, coordonarea și monitorizarea primirii, si expedierii mărfurilor
*Menținerea sistemelor de control al stocurilor și asigurarea acuratetei stocurile
*Programeaza montajele impreuna cu colegii din showroom-uri
*Ofera suport legat de preturi, stocuri colegilor din cele 3 Showroom-uri
*Ofera suport echipei de montaj ( comanda materiale consumabile pentru echipa de montaj )
*Rezolva reclamatiile sau problemele aparute intr-un termen scurt
*Realizeaza rapoarte periodice și statistici zilnic, săptămânal și lunar

Beneficii
Salar atractiv in functie de performanta realizata pe post.