Responsabil Logistica German Kitchens

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

10 Strada Viilor, Bistrița

Se recruteaza si din

Bistrița

Candidatul ideal
• Studii superioare, preferabil tehnice
• Limbi străine: engleză
• Cunostinte foarte bune operare PC (Excel , Word , Mail )
• Abilitatea de a coordona mai multe activități ducând la buna finalizare a acțiunilor
• Capacitate de concentrare, răbdare, atenție distributivă
• Capacitate de a evalua și a lua decizii
• Capacitate de planificare si organizare a operațiilor și activităților
• Spirit organizatoric

Descrierea jobului
Este responsabil/a cu activitatea de achizitie, depozitare, livrare mobilier de bucatarie Nobilia ( inclusiv produsele electrocasnice/ obiecte sanitare care apartin bucatariilor ) si ofere suporta suport colegilor din departamentul de vanzari mobilier de bucatarie Nobilia.

Responsabilitati:
*Comanda produsele electrocasnice / obiecte sanitare la furnizori in baza comenzilor primite de la cele 3 Showroom-uri
*Planificarea, coordonarea și monitorizarea primirii, si expedierii mărfurilor
*Menținerea sistemelor de control al stocurilor și asigurarea acuratetei stocurile
*Programeaza montajele impreuna cu colegii din showroom-uri
*Ofera suport legat de preturi, stocuri colegilor din cele 3 Showroom-uri
*Ofera suport echipei de montaj ( comanda materiale consumabile pentru echipa de montaj )
*Rezolva reclamatiile sau problemele aparute intr-un termen scurt
*Realizeaza rapoarte periodice și statistici zilnic, săptămânal și lunar

Beneficii
Salar atractiv in functie de performanta realizata pe post.

Descrierea companiei

German Kitchens, partener al producatorului german Nobilia, este unul dintre cei mai de top producatori de bucatarii din Germania, prezent si pe piata in Romania.

O bucatarie Nobilia este testata sa reziste minim 20 ani, fara a-si modifica caracteristicile.
Mobilierul se livreaza din Germania gata asamblat, iar montatorii nostrii vor aseza corpurile pe pozitie, vor instala blatul si vor pozitiona aparatura. Acest mod de lucru asigura o calitate si precizie imposibil de egalat in conditiile in care majoritatea comerciantilor propun livrarea mobilierului in piese separate si asamblarea acestuia direct la domiciliul clientului.

Pentru mai multe detalii, va rugam accesati site-ul nostru  GermanKitchens sau site-ul fabricii  Nobilia de

  • Interviu online
  • De ce considerati ca sunteti candidatul potrivit pentru acest post?
  • Ce va motiveaza la locul de munca?