Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Corporaţia multinațională WAMGROUP, lider mondial în dezvoltarea și producția de echipamente și instalații pentru manipularea materialelor în vrac, este prezentă în România din anul 2001. Filiala WAMGROUP din România nu doar distribuie echipamentele WAMGROUP pe teritoriul național, Bulgaria și în Republica Moldova, ci reprezintă unul dintre cele mai importante sedii productive din Europa ale Grupului. In prezent cautam un coleg care sa acopere activitatea de Responsabil Logistica.

Misiune:

  • Buna desfasurare a activitatilor de logistica

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice.
  • Bune cunostinte despre industria confectiilor metalice.
  • Minim 5 ani de experienta pe o pozitie similara.
  • Experienta în utilizarea SAP si a utilizarii de kpi.
  • Bune cunostinte de Lean Manufacturing, constientizarea impactului pe care il are gestionarea materialelor asupra fabricii.
  • Experienta in activitatile de aprovizionare cu materiale a liniilor de productie.
  • Capacitate de analiza și sinteza, claritate în gandire.
  • Echilibru emotional, capacitate foarte buna de comunicare.
  • Capacitate de a lua decizii. Punerea în practica a modificarilor propuse/aprobate, respectand procedurile firmei.
  • Atitudine optimista, entuziasm.
  • Formator si coordonator de echipa. Prin puterea exemplului transmite catre toate persoanele din departament un mesaj clar de colaborare pentru atingerea obiectivelor firmei.
  • Limba engleza sau limba italiana.

Atribuții principale:

  • Responsabil de buna desfasurare a activitatilor de logistica.
  • Definirea, implementarea si monitorizarea de noi proiecte in departamentul Logistica.
  • Raspunde de planificarea fluxurilor de transfer al materialelor in fabrica. Optimizarea spatiilor disponibile.
  • Gestionarea stocurilor minime, a suprafetelor ocupate, ale miscarilor/transferurilor de materiale, imbunatatirea eficientei.