Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Pentru centrul nostru tehnic, locat in Berceni, cautam un coleg entuziast, care sa se alature echipei IT si sa mentina relatia cu clientii interni, in perimetrul alocat.

Responsabilitati:

- Gestionarea relatiei dintre departament si clientii sai (Centrala, Retea, entitati din cadrul Grupului) pentru ansamblul serviciilor furnizate, in diferite etape ale ciclului de viata al servicilor : cererea de servicii, contractarea, acceptanta, exploatarea, ameliorarea lor;
- Participarea la negocierea contractelor cu furnizori interni si externi, definirea conditiilor de furnizare a serviciilor din portofoliu , negocierea conventiilor de exploatare, redactarea SLA si OLA;
- Elaborare studii de fezabilitate, Business-case-uri, RFP-uri si acordarea de asistenta clientilor interni;
- Evaluarea costurilor, constituirea ofertei de servicii tehnice
- Documentarea procedurilor si gestiunea catalogului de servicii.

Cerinte :

- Studii superioare tehnice / de profil
- Minim 3 ani experienta in domeniul IT
- Experienta in furnizarea de servicii tehnice si in gestionarea serviciilor
- Cunostinte privind planificarea de business, gestiunea riscurilor, a calitatii, a achizitiilor
- Cunostinte privind metodologia ITIL
- Bune abilitati de comunicare, negociere, mediere, analiza, prezentare
- Intelegerea obiectivelor de business si abilitatea de incadrare in termenele de lucru
- Orientare spre solutie, proactivitate
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj).

Ce oferim :

- Oportunitatea de a participa la proiecte transversale complexe in zona tehnica,
- Un mediu de lucru competitiv, cu tehnologii variate

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicanti fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.