Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru centrul nostru tehnic, locat in Berceni, cautam un coleg entuziast, care sa se alature echipei IT si sa mentina relatia cu clientii interni, in perimetrul alocat.

Responsabilitati:

- Gestionarea relatiei dintre departament si clientii sai (Centrala, Retea, entitati din cadrul Grupului) pentru ansamblul serviciilor furnizate, in diferite etape ale ciclului de viata al servicilor : cererea de servicii, contractarea, acceptanta, exploatarea, ameliorarea lor;
- Participarea la negocierea contractelor cu furnizori interni si externi, definirea conditiilor de furnizare a serviciilor din portofoliu , negocierea conventiilor de exploatare, redactarea SLA si OLA;
- Elaborare studii de fezabilitate, Business-case-uri, RFP-uri si acordarea de asistenta clientilor interni;
- Evaluarea costurilor, constituirea ofertei de servicii tehnice
- Documentarea procedurilor si gestiunea catalogului de servicii.

Cerinte :

- Studii superioare tehnice / de profil
- Minim 3 ani experienta in domeniul IT
- Experienta in furnizarea de servicii tehnice si in gestionarea serviciilor
- Cunostinte privind planificarea de business, gestiunea riscurilor, a calitatii, a achizitiilor
- Cunostinte privind metodologia ITIL
- Bune abilitati de comunicare, negociere, mediere, analiza, prezentare
- Intelegerea obiectivelor de business si abilitatea de incadrare in termenele de lucru
- Orientare spre solutie, proactivitate
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj).

Ce oferim :

- Oportunitatea de a participa la proiecte transversale complexe in zona tehnica,
- Un mediu de lucru competitiv, cu tehnologii variate

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicanti fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.