Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Lipova

Se recruteaza si din

Timișoara

RESPONSABIL FUNCTIUNE  financiar-contabil

Societatea ALCO KRAFT a fost infiintata in Romania in vara anului 2005. Astazi in societate lucreaza peste 150 de angajati in 3 schimburi si are sediul principal in Lipova jud. Arad si sediul secundar  in Timisoara, jud. Timis.
Dintr-o idee s-a dezvoltat o societate sanatoasa cu un numar de angajati mereu in crestere care isi dezvolta activitatea pe o suprafata de aproape 1400 mp .
Locul de munca se afla in orasul Lipova , judetul ARAD,

Producem:

Echipamente de sudare, ambutisare, sudura cu ultrasunete, masurare , sisteme/echipamente specifice industriei auto

Cerinte:

Bune cunostinte  de limba germana / engleza - scris, citit, vorbit;

Studii superioare cu profil economic;

Experienta in activitatea contabila/administrativa;

Bune cunostinte de operare PC – MS Office (Word si Excel-obligatoriu);

Capacitate de prioritizare si organizare a diferitor activitati administrative ale firmei;

Seriozitate si incredere, atentie la detalii;

Abilitate de a lucra eficient in echipa;

Persoana dinamica, pro-activa, cu o gandire pozitiva, responsabila, ambitioasa, dornica de a invata lucruri noi si de a se perfectiona permanent.

Responsabilitati:

Organizarea si coordonarea activitatii biroului admnistrativ

Asigurarea inregistrarii corecte a documentelor in biroul administrativ

Verificarea dosarelor de acte lunare contabile inainte de inregistrare

Intocmire / verificare/ raspundere - balanta lunara

Verificarea actelor contabile dupa inchiderea de luna, evidentiaza intern rezultatele

Intocmire / verificare/ raspundere -  bilant sfarsit de semestru / an financiar

Organizeazarea si calcularea  inventarului la materii prime si productie in curs de executie

Realizarea calculului  anual si lunar al costurilor generale de intreprindere, rentabilitate

Raspunde de declaratiile de impozit pe profit, decont TVA, declaratii de taxe locale

Prognozeaza si raspunde de cash-flow si efectueaza pe baza acestuia platile zilnice

Intocmirea documentatiei necesare pentru obtinerea de credite bancare sau de fonduri europene si asigurarea relatiei cu societatile bancare

Pastreaza  legatura cu institutiile administrative teritoriale

Inctocmirea diferitelor  analize solicitate de conducerea firmei

Urmarirea  politelor de asigurari ale firmei , analizarea ofertelor si conditiilor  pentru  reinnoire

Oferta (bonusuri, beneficii):

Job stabil, de lunga durata

Pachet salarial atractiv

Sporuri in conformitate cu Codul Muncii

Bonuri de masa pentru fiecare zi lucrata

Bonus Anual in functie de performantele companiei

Perspectiva unei cariere intr-o companie de succes

Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica, motivata

Lucrul intr-un mediu modern.