Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Voluntari

Se recruteaza si din

București

Agricover este o platformă de soluții integrate pentru agricultură, construită pentru a răspunde în timp real nevoilor concrete ale fermierilor. Inovația face parte din noi. Avem 17 ani de activitate și construim soluții flexibile și eficiente care contribuie la dezvoltarea partenerilor noștri.

Divizia Operaţiuni (OPS) – are rolul fundamental de a optimiza fluxurile interne concomitent cu asigurarea unui cost optim asociat acestor fluxuri. OPS realizează activităţile operaţionale legate de: execuţia contractelor şi procesarea comenzilor, managementul stocurilor, transporturi interne şi externe, depozitare şi însilozare, precum şi activităţile de investiţii şi mentenanţă a bazei de active a Companiei. Împreună cu departamentele Financiar şi IT, OPS se asigura de existenţa unui nivel optim de informatizare şi simplificare permanentă a proceselor de business. Divizia este subordonată Directorului Agribusiness.

Cautăm un Responsabil Execuție Contracte Îngrășăminte talentat si entuziast, dornic să se alăture echipei. Viitorul coleg/a va avea în vedere execuția contractelor de vanzare a îngrășămintelor.

Responsabilități

  • Verifică zilnic statusul comenzilor si vânzarea produselor;
  • Transmite pentru deblocare comenzile aprobate de Agricover Credit IFN (finanțare);
  • Introduce comenzi pentru furnizori și după deblocare, transmite formularul dedicat către furnizor;
  • Generează comenzi de achiziție și dispoziții de livrare directă către departaementul de logistică;
  • Emite dispoziții de livrare pentru facturare, BCA (bonuri de cantatarire);
  • Întocmește rapoartele cerute;
  • Înregistrează reclamațiile de livrare fizic și scriptic.

Cerințe

  • Minim 1 ani experiență pe o poziție similară;
  • Studii superioare ;
  •  Abilităti bune de excel (nivel mediu);
  •  Cunoștințe SAP- ca utilizator prezintă un avantaj;
  • Orientare georgrafică;
  • Engleză – nivel mediu;
  • Gândire analitică și atenție sporită la detalii;
  •  Abilități de prezentare, claritate, concizie;
  • Excelente abilități interpersonale: tact, diplomație, răbdare, confidențialitate, integritate.