Responsabil Depozit – Curtea de Arges

responsabil depozit - coordonare depozit - utilizator SAP

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Curtea de Argeș

Pentru clientul sau, o cunoscuta companie multinationala, leoHR recruteaza:

Responsabilități:

•       Coordonarea și organizarea activității din depozit

•       Monitorizarea sarcinilor deschise în software-ul SAP-EWM / Excel și relocare a resurselor în funcție de volumul de lucru;

•       Verificarea descărcării, a livrărilor de intrare și a stocării materialelor primite;

•       Verificarea și asigurarea curățeniei și respectarea regulilor, a procedurilor interne și a sistemului din depozit, a normelor de siguranță a muncii, a reglementărilor interne și a normelor în caz de situații de urgență;

•       Manipularea livrării cu materiale specifice pentru depozit

•       Definirea sarcinilor specifice ale lucrătorilor din depozit

•       Formarea personalului din subordine

•       Utilizează eficient spațiul de depozitare a mărfurilor

Profilul candidatului:

•       Liceu/ Facultate;

•       Limba engleza – nivel mediu;

•       Experiența pe o poziție similară de minim 3 ani;

•       Cunoștințe: Office/SAP/ERP;

•       Spirit de echipă;

•       Bune abilități de comunicare, organizare și coordonare a echipei din subordine;

•       Abilități de lucru cu diferite softuri de gestiune;

•       Disponibilitate în a lucra pe schimburi.