Responsabil Departament Tehnic - Iasi

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilități

- Realizează audituri și expertize asupra instalațiilor
- Colectează date, realizează pre-proiecte și studii de fezabilitate
- Identifică, propune și validează soluții tehnice optimale pentru funcționarea instalațiilor cu eficiență
- Calculează prețuri de retur, formule de revizuire și definește costuri de investiții
- Identifică riscurile, mai ales asupra mediului
- Participă, revizuiește și validează fișele de sinteză și ofertele
- Gestionează dpdv administrativ autorizările necesare, organizează activități de control, securitate, performanță și controlul construcțiilor
- Pune în practică lucrări specifice tehnice, urmărește realizarea lor, urmarește șantiere dpdv tehnic
- Urmărește proiectele dpdv financiar
- Garantează termenele; costurile și performanța lucrărilor
- Urmarește recepția și punerea în funcțiune a instalațiilor
- Gestionează obiectivele echipei tehnice
- Elaborează metode, planuri de acțiune, instrumente și proceduri în domeniul sau de activitate
- Realizează solicitările de autorizare a finanțării
- Respectă regulile și aplică procedurile în vigoare
- Definește, aplică instrumentele și indicatorii pertinenți ai activității sale și a echipei

Cerințe

- Studii superioare tehnice, de preferat în domeniul energeticii;
- Experiență în domeniu: minim 5 ani;
- Experiență în management;
- Limba engleză – nivel avansat (condiție obligatorie);
- Limba franceză – nivel mediu;
- Persoană responsabilă, orientată către rezultat;
- Spirit de echipă.

Cunoștințe

- Piețe de energie
- Servicii energetice
- Instrumente de exploatare
- Principii sisteme de management
- Managementul riscului
- Principii contabile, financiare și fiscale

Oferte (bonusuri)

- Salariu foarte atractiv;
- Bonuri de masă;
- Asigurare medicală privată;
- Bonusuri în funcție de performanțe;
- Prime de Paste, Crăciun;
- Primă de vacanță;
- Training-uri de specialitate;
- Cadru de lucru dinamic și profesionist;
- Posibilitatea formării profesionale în concordanță cu noutățile din domeniu.