Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Veo Worldwide Services este în căutarea unui Team Leader marketing auto-motivat, cu experiență în managementul comunicării interne și externe.

Candidatul ideal va avea șansa de a-și pune în valoare creativitatea, cunoștințele în domeniu și competențele de coordonare a echipei, cu proiecte ambițioase și provocări profesionale pe măsură.

Comunicarea într-o manieră eficientă cu top management-ul este o cerință

 Profilul căutat :

- Experiență în coordonarea unei echipei de comunicare/marketing (1-3 ani);

- Implicare în proiecte de Employer Branding;

- Experiență în elaborarea și implementarea strategiei de comunicare (internă și externă);

- Nivel de limbă engleză – minimum B2;

- Experiență în colaborarea directă cu top management-ul;

- Disponibilitate pentru deplasări naționale și internaționale;

- Cunoștințele de grafică (ex.: Photoshop, Illustrator) pot reprezenta un avantaj.

Responsabilităţi :

- Colaborează cu top management-ul pentru a creiona politica generală de marketing și promovare;

- Coordonează departamentul de comunicare, evaluează performanța acestuia și îl dezvoltă;

- Deleagă sarcini membrilor departamentului și se asigură de îndeplinirea acestora;

- Asigură configurarea și implementarea politicii de comunicare internă și externă pe diverse canale de comunicare;

- Colaborează cu departamentele-client direct vizate de acțiunile de comunicare;

- Analizează rezultatele acțiunilor de promovare și vine cu propuneri de optimizare pe fiecare canal în parte;

- Gestionează bugetele aferente planurilor de comunicare.

Beneficii :

 - Formare la nivel internațional;

- Reale oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu profesionist, multicultural, alături de o echipă dinamică și în creștere;

- Pachet salarial atractiv.