Responsabil credit comercial clienti

credit comercial

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Rădăuți

Candidatul ideal

• Studii superioare în domeniul economic sau alte specializări
• Experiența într-o poziție similară poate constitui un avantaj
• Cunoștințe de bază a principiilor contabile
• Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office, SAP - poate fi considerat un avantaj)
• Cunoștințe avansate de limba germană si engleză
• Atenție la detalii, acuratețe a datelor în activitatea zilnică
• Abilitatea de a lucra sub stres în special în timpul închiderii de lună

Descrierea jobului

• Solicitarea rapoartelor bonitate pentru clienții noi
• Implementarea limitelor de credit -clienți la solicitarea departamentului de vânzări (în concordanţă cu procedurile interne)
• Verificarea si întreținerea polițelor de asigurare pentru credit comercial
• Verificarea livrărilor si comenzilor blocate de catre clienți
• Verificarea planurilor de plăți ale clienților
• Verificarea / urmărirea cazurilor clienților incerți
• Gestionarea cazurilor de insolventa si faliment
• Arhivarea documentelor pe contul clientului
• Întocmirea rapoartelor periodice către managementul grupului

Descrierea companiei

Diversitatea celor de angajați ne ajută să formăm o familie puternică.
Sunt multe lucruri care ne unesc:
Plăcerea de a face lucruri, nu doar de a vorbi despre ele
Stabilitatea care ne determină să progresăm
Satisfacția de a realiza ceva în fiecare zi
Mândria de a lucra într-o industrie sustenabilă, care oferă oportunități nu doar generației noastre, ci și celor care vor urma.
Nu căutăm doar angajați. Vrem colegi care să ne împărtășească valorile. Care fac lucrurile să se întâmple.