Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Echipa Samsonite Romania se extinde si este in cautarea unei/ unui  colege /coleg  noi pentru postul de Reprezentant Vanzari B2B  - sediul firmei + teren.

Ne dorm o persoana atrasa de arta relationarii cu clientii corporativi. Candidatul ideal nu este neaparat cel cu cea mai indelungata experienta in domeniu, ci o persoana vivace, activa, deschisa, optimista, care are talentul inascut de comunicare pozitiva.

Candidatul selectat va fi responsabil de dezvoltarea relatiilor cu clientii nostril corporate - atat cei existenti cat si cei potentiali.

Descrierea postului

- experienta relevanta in  vanzare, preferabil vanzari B2B;
- contactarea clientilor in vederea oferirii celor mai bune servicii, mentinerea legaturii cu toti clientii alocati din portofoliu;
- asigurarea indeplinirii obiectivelor de vanzari stabilite de catre companie;
- implicarea directa in activitatea de vanzare;
- urmarirea intregului proces de vanzare;
- negociere conditii comerciale, semnarea contractelor Business to Business  si urmarirea serviciilor post-vanzare;

- urmarirea incasarilor efectuate;

- preluarea comenzilor efectuate online pe site ;

- cunostinte de comert international;

- deplasare in teren la locatiile stabilite pentru promovarea produselor SAMSONITE;

- intelegerea structurii de promovare a produselor: speech, caracteristici produse;

- adaptarea modalitatii de abordare pe toate segmentele de client;

- colectarea informatiilor si inregistrarea acestora in baza de date a companiei;

- identificare si dezvoltare oportunitati de vanzare;

- raportat zilnic activitatea desfasurata Directorului General;

- abordarea negocierilor si vanzare de tip consultativ cu accent pe nevoile si satisfactia clientilor;

- cunostinte primare de operatiuni si documente financiar - contabile, operare intr-un program de gestiune (preferabil Charisma);

- aptitudine generala de invatare, aptitudini de comunicare si negociere;

- inteligenta de nivel superior, atentie concentrata, spirit organizatoric, echilibru emotional, capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte, capacitatea de a lucra cu oamenii, rezistenta mare la stres.

- activitatea se desfasoara la sediul firmei;

Cerinte

- Studii superioare finalizate (Licenta);

- Experienta  pe o pozitie similara (de preferat in B2B);
- Foarte bune cunostinte MS Office (Word, Excel);
- Limba engleza - nivel mediu.

 Oferta

- Telefon de firma;
- Laptop;
- Salariu atractiv;

- Masa de pranz asigurata.

- Contract de munca perioada nedeterminata.

Va rugam sa aplicati  CV-urile cu datele de contact complete (adresa email + nr telefon).