Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Echipa Cominvest cauta un coleg sau o colega care sa ocupe rolul de responsabil contracte.

Suntem printre primele companii de aer conditionat si instalatii infiintate in Romania, in 1997.

Am livrat de-a lungul timpului aproape 2000 de proiecte rezidentiale, comerciale si industriale si am gasit mereu solutii pentru cele mai complicate cerinte in domeniul HVAC.

Ne dorim sa ducem povestea de succes mai departe, asa ca te asteptam alaturi de noi!

 Responsabilitati:

  • Intocmeste contactele comerciale cu clientii;
  • Administreaza din punct de vedere comercial contractele de la semnarea lor si pana la receptie;
  • Analizeaza contractele primite de la clienti/furnizori;
  • Tine evidenta derularii din punct de vedere financiar a contractelor: transmitere situatii de plata, facturare, incasare;
  • Tine evidenta veniturilor si costurilor generate de fiecare proiect;
  • Analizeazeza situatia centrului de cost si de profit reprezentat de contract;
  • Organizează și asigură arhivarea fizică sau electronică a documentelor care fac obiectul activității sale;
  • Intocmeste calculele de facturare pentru proiecte si distributia/alocarea sumelor pe centre de venituri;
  • Mentine relatia cu omologii din companiile partenere.

Cerinte:

  • Absolvent de studii universitare economice sau tehnice;
  • Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii cu capacitate de lucru cu termene scurte, multitask, orientata spre rezultate;
  • Cunostinte MS Office (Excel-nivel avansat);
  • Aptitudini numerice;
  • Experienta intr-o pozitie similara: preferabil peste 3 ani;
  • Experienta similara in domeniul Constructii / Instalatii sau alt domeniu tehnic reprezinta un avantaj;
  • Capacitatea de a gândi în perspectivă şi obiectiv;
  • Abilităţi de comunicare şi relaţionare;
  • Loialitate şi confidenţialitate;
  • Capacitate de analiza si sinteza, gandire critica si analitica;
  • Atitudine proactiva in rezolvarea problemelor;
  • Cunostinte de limba Engleza sunt un avantaj.