RM - Conventii salariale - Pachete de Beneficii

Relationship Manager - Pachete de Beneficii

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Scopul pozitiei:

• Vanzarea produselor de retail catre angajatii companiilor Corporate, IMM, Institutii publice, Sindicate prin semnarea de noi conventii de colaborare (Oferte Pachete de Beneficii, Conventii Virare Salarii, Conventii de virare burse studenti, contributii sindicale) cu managementul entitatilor respective;
• Mentinerea si gestionarea portofoliului de clienti IMM si Corporate la nivel de Pachete de Beneficii strategice pentru banca (conventii de salariu, pensii, studenti, sindicate).

Responsabilitati:

• Intocmeste oferte si incheie parteneriate si/sau contracte privind Pachetele de Beneficii (conventii de salariu, pensii, studenti, sindicate), urmarind indeplinirea target-urilor trimestriale pentru produsele pentru care are trasate obiective, atat prin atragerea de noi clienti cat si prin dezvoltarea relatiilor existente;
• Propune si implementeaza actiuni de marketing si de vanzare in vederea fidelizarii si cresterii portofoliului de clienti atat la nivel de companie cat si la nivel de persoane fizice, angajati, cu rezultat direct in cresterea ratei de Cross-Sell pe produsele de retail;
• Urmareste implementarea parteneriatelor si/sau pachetelor de beneficii incheiate si actioneaza prin activitati specifice post-vanzare
• Asigura suport in definirea si identificarea segementului de clientela vizat, precum si implementarea strategiei de abordare a acestuia
• Participa la analiza pietei si ofera solutii pentru modificarea / crearea de noi produse sau imbunatatirea celor deja existente
• Raspunde de realizarea tintelor si indicelui de profitabilitate pe segmentul de persoane fizice la nivelul Grupului de Retail
• Intocmeste si prezinta rapoarte cu privire la rezultatele obtinute.

Cerinte:

· Studii superioare, de preferinta economice
· Minim 1 an experienta in domeniul bancar, preferabil experienta in vanzari
· Cunostiinte solide despre produsele si serviciile bancare retail
· Cunostinte generale din domeniul financiar/bancar
· Abilitati operare PC; experienta in utilizarea bazelor de date
· Capacitate de decizie
· Orientare catre client
· Abilitati de organizare, abilitati de prezentare

· Abilitati de negociere si vanzare
· Cunoasterea limbii engleze
· Disponibilitate pentru deplasari in cadrul grupului retail din care face parte