Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

11 Calea Buziașului, Timișoara

Responsabilitati:

Verifica si pune la dispozitie documentatia pentru garantarea calitatii produsului si coordoneaza activitatea controlorilor de calitate din atelier.

Gestioneaza documentatia de calitate pe toata durata de viata a produsului.

Urmareste performanta calitatii produselor in serie, previne eventualele derive si trateaza incidentele.

Gestioneaza relatia cu clientii pe toata durata de viata a produsului.

Pregateste auditurile si vizitele clientilor referitoare la produsele de serie.

Gestioneaza indicatorii de calitate interni si externi: introducerea datelor, analiza rezultatelor, sinteza, propunerea de actiuni, urmarirea actiunilor.

Gestioneaza reclamatiile externe, programeaza sedintele de analiza a acestora si intocmeste rapoartele catre clienti, urmarind rezolvarea acestora.

Gestioneaza neconformitatile interne, programeaza sedintele de analiza a acestora, intocmeste rapoartele de neconformitate, urmarind rezolvarea acestora.

Urmareste rezultatele controalelor din productie si celula de control final: analiza, sinteza si propuneri de imbunatatire.

Cerinte:
Microsof Office
Limba engleza-nivel avansat
Limba franceza-nivel mediu
Cunostinte generale materiale plastice, metale feroase si neferoase
Cunostinte desen tehnic

Cunoasterea standardelor de calitate

Cunostinte instrumente de calitate 8D, 5WHY, 5M, RR, SPC, FMEA
Cunostinte tehnici de negociere
Studii superioare tehnice.

Oferim:
Salariu motivant
Sistem de bonusare
Mediu de lucru dinamic si placut
Posibilitatea de a promova