Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

128 Șoseaua Păcurari, Iași

Competente

- abilitati de negociere;
- cunostinte de limba engleza nivel mediu-avansat;
- abilitati de planificare si organizare;
- capacitate de analiza si sinteza;
- orientare spre detalii si spre rezultate;
- rezistenta la efort si stres;
- abilitati de lucru in echipa si de comunicare;
- experienta in domeniu poate constitui un avantaj;

Responsabilitati

- proceseaza necesarele de achizitii, pe categoriile de produse de care este responsabil: ofertare, evaluare oferte, plasare comanda, urmarirea confirmarilor de comada si receptiei bunurilor, verificarea facturilor;
- consulta clientii interni pentru a se informa in privinta necesarelor de materiale/servicii, restrictii/cerinte de calitate;
- clarifica cerintele tehnice si comerciale cu solicitantul si cu furnizorul;
negociaza contractele de achizitie, asigurand achizitii in cele mai bune conditii, cu respectarea procedurii interne de aprovizionare si a reglementarilor in vigoare;
- evalueaza furnizorii, concentrandu-se asupra celor mai buni furnizori si imbunatatirea bazei de date existente;
- prospecteaza piata interna/internationala in vederea identificarii de noi furnizori;
- gestioneaza platile catre furnizori interni