Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale :

  • Asigura proiectarea pieselor, ansamblelor si sub-ansamblelor platforma pentru vehiculele in etapele de proiect si fabricatie ;
  • Realizeaza studii /piese (3D, sectiuni tip, desene) utilizand proiectarea asistata (CATIA) si defineste elementele de legatura dintre piese, tinand cont de toate aspectele tehnico-economice;
  • Asigura convergenta tehnica prin colaborarea cu celelalte meserii din cadrul companiei ;
  • Realizeaza documentatia tehnica aferenta si arhiveaza datele in conformitate cu standardele si regulile companiei ;
  • Participa la reuniuni de proiect si respecta obiectivele calitate-cost-termene;
  • Participa la procesul de validare produs.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: (IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, etc.)
  • Cunostinte proiectare in Catia;
  • O experienta intr-un post similar poate fi un avantaj (lider tehnic, conceptor, etc).