Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

900 €

Suntem in cautarea unor colegi/ colege care sa se alature echipei noastre.
Noul membru al echipei noastre trebuie sa poata colabora cu alti colegi dar, in acelasi timp, sa fie dornic de a lucra si independent, cu sau fara supervizare.

1. Responsabilitati:

Resurse umane:
- Asigura suport administrativ si operational pentru departamentul extern de resurse umane:
- intocmirea de  pontaje lunare pentru intocmirea statelor.
- intocmirea si transmiterea situatia avansurilor, imprumuturilor care se retin lunar pe stat.
- comanda tichetele de masa si de cadou (cand este cazul) , le transmite pentru a le impozita in stat.
- redactarea contractelor individuale de munca, acte aditionale in format prestabilit si transmiterea acestora la departamentul extern pentru inregistrare in Revisal
- intocmirea de diverse adeverinte pentru banca,medic si alte institutii la solicitarea salariatului
- evidenta dosarelor de personal cu actele necesare conform egislatiei, si arhivarea dosarele celor plecati
- evidenta zilelor de concediu, concedii medicale,fara plata si diverse
- comunicare directa cu societatea externa de SSM si PSI, evidenta/intocmirea  si tinerea acestora conform legislatiei

Contabilitate:
Asigura suport administrativ si operational pentru departamentul extern de contabilitate:
- facturare pe baza de comenzi catre clienti interni/externi, arhivare (atat electroinic cat si fizic) si transmiterea acestora prin e-mail si posta catre clienti, dupa caz
- intocmire si arhivare documente necesare pentru livrare produse catre clienti interni/externi si transmiterea acestora prin e-mail si posta catre clienti, dupa caz
- inregistrare facturi achizitii gestionabil pe centre de cost, intocmire NIR si bon de consum , evidenta cheltuieli in avans, stocuri, intocmire dosar inventar/participare inventar
- receptia comenzii trimise catre furnizor pe baza facturii receptionate de acesta si alocarii unui centru de cost
- receptia, verificarea corectitudini, organizarea ( si intocmire copie pentru arhivare) tuturor documentelor in original si pregatirea acestora cu explicatiile necesare in vederea predarii departamentlui extern de contabilitate
- prezenta si punerea la dipozitie a  documentelor solicitate in cazul unui control fiscal
- intocmire si evidenta zilnica a scadentelor la plata pt. furnizori/clienti,pregatire plati pentru validare finala
- intocmire si decontare zilnica - registru casa, dipozitii de plata/incasare, chitante
- intocmire si evidenta zilnica a CA
- verificarea conformitatii tuturor documentelor contabile intocmite si primite

Diverse : asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei
- mail, fax, telefon...
- intocmirea de diverse documentatii de autorizare, licentiere, avizare
- transmiterea lunara a declarației INTRASTAT
- comunicarea și corespondența cu ANAF, primarie si alte insitutii
- intocmire si raportare diverse analize catre BNR si Institutul de Statistica
- relatia cu banca, completare instrumente de plata si evidenta acestora,
- intocmire si transmitere diverse documente/situatii in vederea obtinerii de credite, leasing, polite de asigurare
- asista Directorul General in toate demersurile activitatii acestuia si urmărirea stadiului de implementare a deciziilor luate de managerul direct
- elaborarea și redactarea de documente/contracte
- organizare/arhivare diverse contracte colaboratori diversi
- alte responsabilitati date de conducerea companiei ce pot avea legatura cu activitatea postului

2. Cerinte

Cunoaşterea limbii franceze la nivel avansat;
Experienta intr-unul din domeniile: RH, contabilitate, administrativ
Aptitudini de organizare, spirit de echipa, viteza de lucru si bune abilitati de comunicare;
Studii medii sau superioare;
Capacitate de gestionare a mai multor sarcini simultan;
Rezistenta la munca sub stress;
Foarte bune cunostinte operare PC ( Word, Excel, Internet etc)
Comunicare eficienta la toate nivelurile, in interiorul sau exteriorul companiei;
Comportare profesională faţă de politicile companiei, faţă de colegi si parteneri de afaceri;
Disponibilitate program de lucru prelungit;
Permis de conducere categoria B reprezintă un avantaj.

Salariu fix atractiv;
Bonuri de masa;
Decontare/asigurare transport
Suportul intregii echipe
Loc de munca stabil
Orar de lucru 8:00 – 16:30
Seriozitate
Dorim o persoana dinamica, serioasa pe termen lung.

Punct de lucru : Mogosoaia, strada Garii , Ilfov.