Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Electrogrup, companie care activeaza la nivel national in domeniul infrastructurii energetice, de telecomunicatii si civile angajeaza Responsabil Administrare Vanzari.

Responsabilitati:

  • Prospectare piata de specialitate din industria constructiilor de infrastructura si identificare de oportunitati
  • Asigurarea suportului catre personalul din vanzari (key accounts) prin analize clienti, analize oportunitati, centralizare informatii
  • Gestionare abonamente newslettere, urmarire platforme licitatii/proiecte noi, presa de specialitate
  • Studii de piata, analize pe segmente ale industriei de constructii, sinteze si rapoarte ce tin de directia comerciala
  • Actualizare permanenta (impreuna cu personalul din vanzari) a prezentarilor comerciale ale companiei
  • Asigurare de suport in procesul de ofertare
  • Centralizare si inaintare catre departamentele interesate a documentelor necesare intocmirii contractelor cu clientii companiei
  • Urmarirea si raportarea creantelor depasite
  • Urmarirea si gestionarea notificarilor de remedii in garantie ale proiectelor finalizate
  • Inchiderea finala a contractelor (receptia dupa terminarea perioadei de garantie)

Cerinte:

  • Studii tehnice, de preferinta in domeniul constructiilor sau in domeniul energetic
  • Experienta pe un post similar sau in vanzari in domeniul tehnic
  • Cunostinte de operare MS Office, MS Project (constituie avantaj), MS Visio (constituie avantaj)
  • Cunoasterea pietei de constructii
  • Cunoasterea limbii engleze/germane la nivel mediu-avansat
  • Permis de conducere cat B
  • Abilitati de comunicare si relationare