Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Ploiești, București

Cerinte:
Experienta solida in vanzari si coordonare echipe, constituie avantaj in domeniul amanet  - exchange (IFN);

Cunostinte aprofundate de vanzari si management strategic;
Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare;
Spirit analitic si structurat;
Dinamic, cu spirit de initiativa, deschis provocarilor;
Proactiv, ambitios, atent la detalii;

Abilitati bune de comunicare, usurinta in sustinerea si dezvoltarea  relatiilor interpersonale;
Gandire logica, integritate, loialitate;
Orientare catre client;

Foarte buna orientare spre rezultate si perseverenta in atingerea obiectivelor;

Orientare catre solutii;

Abilitati de coordonare a unei echipe;

Seriozitate, responsabilitate, corectitudine;
Spirit de organizare si capacitatea de motivare si automotivare;

Cunostiinte de operare PC (Word, Excel) si contabilitate primara;
Cunoasterea limbii engleze;

Disponibilitate pentru deplasari si program de lucru flexibil;
Permis de conducere.

Responsabilitati:

Realizarea targetului/obiectivelor stabilit/e în conformitate cu politica societatii.

Coordonarea întregii activități din zona alocată.
Urmărește zilnic activitatea puntelor de vânzări, asigurându-se de aplicarea corectă a procedurilor operaționale.
Efectuează periodic vizite în locațiile existente în portofoliu sau în vederea obținerii feedback-ului asupra colaborării cu acestea.
Asigura suportul operational pentru fiecare unitate din zona sa.

Urmareste si transmite saptamanal catre Managerul Executiv/Managerul de Vanzari performanta fiecarei unitati din zona sa.

Realizeaza planuri de actiune si le implementeaza in scopul atingerii obiectivelor financiare ale zonei sale.

Stabileste obiectivele de performanta si evalueaza anual angajatii din suboridine;

Participa activ la recrutarea, pregatirea, monitorizarea, evaluarea personalului din zona sa de responsabilitate.

Contribuie la consolidarea echipei, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie.

Este responsabil cu training-ul initial al anagajatilor noi.

Monitorizeaza performanta echipei sale si gaseste modalitati de motivare a acesteia, propunand masuri in functie de situatie.

Ofera suport intregii echipe atat din punct de vedere vanzari cat si operational.

Este responsabil cu dezvoltarea membrilor echipei si poate face eventuale propuneri de avansare.

Dezvolta strategii noi de vanzare adaptate cerintelor pietei din zona sa de responsabilitate.

In baza analizelor privind activitatea si clientii, stabileste actiuni imediate si urmatoare pentru echipele zonale.

Cunoaste activitatile specifice domeniului de activitate al companiei (amanet aur, exchange, transfer de bani) astfel incat sa poata oferi solutii si sa ajute echipele in caz de nevoie.

Monitorizeaza permanent activitatea desfasurata in zona sa de responsabilitate din toate punctele de vedere.

Face deplasari periodice, saptamanal si/sau atunci cand situatia o impune, planificat si neplanificat, in zona alocata.

Inventarieaza periodic, planificat si neplanificat, activitatea din fiecare punct de lucru din zona sa cel putin o data in 6 luni.

Mentine relatia cu salariatii din fiecare punct de lucru astfel incat sa promoveze si sa mentina un mediu de lucru placut in fiecare magazin.

Evalueaza periodic avtivitatea din fiecare magazin si a fiecarui salariat, propunand solutii pentru situatiile constatate care sa conduca la imbunatatirea acestora

Se implice activ in dezvoltarea zonei sale de responsabilitate din toate punctele de vedere.

Implementeaza si urmareste respectarea sarcinilor si regulilor trasate de catre Managerul Executiv in zona sa de responsabilitate.

Transmite periodic si ori de cate ori este necesar catre Managerul Executiv / Conducerea societatii raportari cu informatii specifice activitatii din zona sa.

Se implica activ in rezolvarea situatiilor legate de satisfactia clientilor din zona sa de responsabilitate.

Colecteaza informatii asupra satisfactiei clientilor, a cerintelor pietei si evolutia concurentei.

Promoveaza imaginea companiei si contribuie la cresterea notorietatii companiei.

Identificarea permanentă de clienți noi potențiali si activarea acestora.
Urmărește permanent activitatea concurenței în zona alocată si ofera feedback superiorilor.
Propune planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor în zona alocată.

BENEFICII :
- Pachet salarial atractiv;
- Training gratuit;
- Lucrul într-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
- Posibilitatea de a dezvolta o carieră solidă în domeniu, în cadrul unei echipe tinere și puternice.

Va rugam aplicati doar cu CV insotit de o fotografie recenta a Dumneavoastra.