Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

5000 €

Responsabilitati:

Planifica si asigura aprovizionarea cu materiile prime si ambalajele necesare pe termen mediu si lung urmarind evolutia estimarilor de vanzari din forecast si S&OP

Trimite furnizorilor comenzile de aprovizionare si urmareste primirea confirmarilor; pastreaza legatura cu furnizorii, pentru comenzi, stocuri si livrari

Urmareste evolutia stocurilor si, dupa caz, modifica comenzile.

Controleaza si urmareste stocurile, in vederea mentinerii nivelului cerut de companie (indicatori specifici, delistari, etc.);

Introduce comenzile de aprovizionare in SAP si trimite furnizorilor comenzile din SAP.

Participa la emiterea politicii de stoc pentru materii prime si materiale si urmareste indeplinirea aceste

Participa la procesele de optimizare a costurilor/proiecte de productivitate initiate in cadrul departamentului si interdepartamental

Deruleaza in cele mai bune conditii proiectele asignate, in conformitate cu politica companiei.

Este responsabil de planificarea fluxurilor de materii prime si materiale pentru a evita blocarea depozitelor si consecintele ce decurg din aceasta.

Participa activ la implementarea modulelor specifice de lucru din SAP (MRP).

 Este responsabil de mentinerea acurata in sistem a parametrilor MRP si defineste parametrii de lucru in cazul noilor SKU

Cerinte:

Minimum 1 an experienta relevanta in planificare.

Experienta in cadrul unei companii multinationale constituie un avantaj.

Organizat, analitic, abilitatea de a lucra cu cifre;

Atentie la detalii si capacitatea de sinteza

Capacitatea de a intocmi rapoarte;

Rigurozitate;

Lucru in echipa;

Studii superioare

Microsoft Office - obligatoriu, SAP

Engleza – fluent ( vorbit, scris, citit)

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile salariale pentru acesta pozitie?