Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 600 €

Candidatul ideal

- experiența în domeniul comercial, achizitii/logistica constituie un avantaj;

- foarte bune cunostinte si abilitati de utilizare MS Excel;

- limba straina: engleza scris/vorbit nivel avansat;
- abilitati bune de comunicare si lucru in echipa;
- capacitatea de a lua decizii in mod independent, rapid si eficient;
- capacitati superioare de analiza, sinteza si organizare;
- abilitati de negociere, atentie la detalii, meticulozitate.

Descrierea jobului

- mentinerea contactului cu furnizorii si optimizarea permanenta a colaborarii;

- solicitarea de oferte de pret si realizarea de achizitii avantajoase;

- negocierea contractelor si conditiilor de achizitii, actualizarea bazei de date furnizori;

- intocmirea rapoartelor de vanzari / stocuri;

- elaborarea si gestionarea comenzilor catre furnizorii existenti;

- urmarirea respectarii termenelor de livrare negociate;

- centralizarea si verificarea solicitarilor primite din partea celorlalte departamente ale companiei;

- centralizarea si compararea ofertelor primite si recomandarea surselor de achizitie.

Beneficii

- salariu motivant;

- mediu de lucru dinamic si profesionist;

- siguranta si stabilitate pe termen lung;

- conditii de munca la standarde ridicate.