Adresa/ adresele jobului

Calea Romanului, Bacău

Se recruteaza si din

Bacău

MAXIMA FERESTRE este unul din cei mai importanti producatori de sisteme din PVC din Moldova, cu distributie in Romania si in alte tari din Europa.

Pentru fabrica noastra din Bacau cautam o persoana sociabila, dornica de a invata domeniul si de a se integra rapid in minunata noastra echipa.

Descrierea postului:

-Realizarea achizitiilor de marfa : lansarea comenzilor de marfa catre furnizori, confirmarea comenzilor , solutionarea neconformitatilor , receptionarea produselor;

-Stabileste si dezvolta relatia cu furnizorii;

-Cere oferte de pret, analizeaza si propune solutii de achizitii;

-Intretine baza de date si dezvolta sistemul de evidenta al furnizorilor;

-Elaboreaza si lanseaza comenzi catre furnizori;

-Prospecteaza piata si realizeaza comparatii de pret si produse intre furnizorii din portofoliu si cei potentiali;

-Colaboreaza cu departamente interne( ofertare,contabilitate, tehnic etc.) pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor care vor fi achizitionate.

Cerinte:

Abilitati de negociere , planificare si analiza.

Cunostinte operare PC.

Persoana dinamica, analitica, atenta la detalii , cu spirit comunicativ, si abilitati organizatorice, cu dorinta mare de dezvoltare personala.

Beneficii:

- mediu de lucru motivant;

- posibilitati de avansare in cadrul companiei;

- team building-uri anuale;

- venit atractiv cu indexare anuala sau la doi ani in functie de realizari;

- cursuri de perfectionare;

Noi (14)