Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

DESCRIERE:

Suntem o agentie de cercetare si monitorizare in social-media, pe forumuri si retele sociale, parte dintr-un grup de companii de comunicare si ne crestem echipa cu inca un Analist de date/Research Analyst.
Cautam o persoana care vrea sa continue o cariera in analiza si interpretarea de date specifice comunicarii online sau o persoana cu experienta in monitorizarea de presa.

Poti sa-ti pui in valoare abilitatile/capacitatile in oricare din directiile de analiza specifice mediilor de comunicare online.

CANDIDATUL IDEAL:

Conditie obligatorie: Experienta anterioara: 2-5 Ani;

Cunostinte avansate: Microsoft Office - in special PPT si Excel, Internet, E-mail;

Cunostinte avansate despre canalele social media - retele sociale, bloguri/forumuri;

Studii superioare finalizate.

CERINTE:
Capacitate foarte bună de management, marketing, planificare strategica;
Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare;

Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor şi locului de muncă;

Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în acelaşi timp;

Capacitate de a respecta termene limită;

Gandire logica, spirit analitic, atentie la detalii;

Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;

Cunostinte de Microsoft Office - PPT si Excel la nivel avansat;

Creativitate;

Orientare catre client;
Proactivitate in gasirea unor solutii si metode de lucru pentru proiecte noi;

Spirit de echipa;

RESPONSABILITATI:
Ca social media research analyst, vei fi responsabil pentru implementarea cu success a activitatilor zilnice si atingerii rezultatelor planificate in fiecare proiect;

Vei colaborarea cu managerul de departament si asistenta in coordonarea echipei de monitorizare;

Vei fi responsabil pentru managementul zilnic al proiectului – organizational si conceptual;

Vei realiza rapoarte zilnice, lunar si bilunare, centralizari, filtrari, interpretari, precum si prezentari ale analizelor create si vei furniza informari punctuale pentru clienti;

Vei ajuta noii colegi la asimilarea informatiilor necesare desfasurarii activitatii zilnice si instruirea practica la folosirea aplicatiilor specifice.

BENEFICII:

Oportunitatea de a lucra in cadrul unui departament in continua dezvoltare;
Oportunitatea de a implementa noi metode de lucru necesare desfasurarii activitatii zilnice;
Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica;
Mediu de lucru placut;

DESCRIEREA COMPANIEI:
Agentie de cercetare si monitorizare social-media, parte dintr-un grup de companii de comunicare.