Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Iași; Piatra Neamț; Focșani; Bacău; Vaslui

Candidatul ideal

- Serios si dornic sa munceasca pentru o remuneratie corespunzatoare
- Bune abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;
- Orientarea spre client ;
- Foarte buna orientare spre rezultate;
- Spirit de organizare si capacitatea de automotivare;
- Disponibilitate pentru un post cu activitate 80% de teren ;
- Reprezinta avantaj experienta in vanzari;
- Minim studii medii (diploma de bacalaureat);
- Permis de conducere categoria B, minim 3 ani vechime

- Domiciliul stabil in unul dintre urmatoarele judete : Botosani, Suceava, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui, Vrancea .

Descrierea jobului

Obiectivul postului :
Reprezentantul de vanzari actioneaza in sensul dezvoltarii afacerii companiei cu produsele bijuterii din argint si bijuterii placate cu aur prin realizarea in aria repartizată a volumelor de vanzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse şi incasarea contravalorii facturilor. Procesul de vanzare se realizeaza cu livrarea marfii pe loc.

Responsabilitati principale :
- Construieşte şi menţine baza de clienţi in zona geografica pe care o administrează ( judetele : Botosani, Suceava, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui, Vrancea . ), administrand clientii existenti si prospectand permanent piata in cautarea clientilor noi ;
- Vizitează periodic numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie si indeplinirea targetului ;
- Vinde produsele conform obiectivelor de volum ;
- Construieste si mentine imaginea si modul in care sunt prezenate produsele in punctul de vanzare al clientului: asigura prezenta si vizibilitatea produselor conform standardelor stabilite de companie;
- Asigura livrarea prompta a produselor catre clienti si este responsabil de integritatea stocului de marfa primit in gestiune;
- Se asigură de recuperarea in intregime a contravalorii facturilor la toţi clienţii din aria sa de acoperire.

Oferim:
- salariu fix si comision din incasarile lunare,
- contract de munca pe perioada nedeterminata,
- oportunitatea de a construi o cariera intr-o companie lider de piata in domeniul distributiei de bijuterii,
-sustinere in construirea unei cariere de succes remunerate corespunzator,
-program de lucru flexibil,
-masina si telefon mobil

Descrierea companiei

SC INVICTA SRL este o companie privata, cu sediul in Timisoara,  care de peste 20 de ani importa si vinde bijuterii din argint si bijuterii placate cu aur in intreaga tara . Vanzarea se face prin reprezentati de vanzari care gestioneaza relatia cu sutele de magazine cu care lucram.
Importam lunar o mare varietate de bijuterii de la partenerii nostrii din Italia, Thailanda, Turcia, Cehia, Anglia, Brazilia, China, India .
Suntem o echipa profesionista in cautare permanenta de clienti noi si de furnizori noi pentru a ne dezvolta activitatea si a mari veniturile, atat ale angajatilor cat si ale companiei. Ne adaptam permanent cererii de pe piata si ne stabilim obiective realiste si realizabile .

  • Interviu online
  • Care este suma de bani pe care doriti sa o castigati lunar ?
  • Care sunt calitatile pe care un om de vanzari trebuie sa le aiba ?
  • De ce considerati ca sunteti potrivit pentru postul de reprezentant vanzari in domeniul bijuteriilor ?