Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

 Profilul candidatului ideal

     •  Studii superioare finalizate;

     •  Excelente abilităţi de comunicare, prezentare şi negociere

     •  Experienţă în vânzări/ telemarketing reprezintă un avantaj

     •  Cunoştinte generale legate de industria de transport maritim şi aerian – reprezintă un avantaj

     •  Disponibilitate pentru activitate de teren cât şi de birou

     •  Abilităţi de planificare şi organizare;

     •  Capacitate de lucru în echipă

      •  Cunoştinţe utilizare Microsoft Office

      •  Limba engleza – nivel avansat;

      •  Permis de conducere categoria B

Responsabilităţi:

 Dezvoltarea şi implementarea strategiei de vânzări în conformitate cu politicile companiei.
 Prospectarea activă a pieței, identificarea de noi oportunități de vânzare
 Identificarea de modalități de adaptare/dezvoltare a serviciilor oferite în concordanță cu tendințele pieței locale.
 Identificarea nevoilor clienților, acordându-le suport în alegerea celei mai potrivite soluții de transport.
 Identificarea și contactarea companiilor țintă ȋn vederea prezentării serviciilor oferite (promovarea serviciilor aeriene si maritime).

 Actualizarea permanentă a bazei de date
 Gestionarea vânzărilor, urmărind constant atât creșterea volumului acestora, cât și satisfacția clientului.
 Menținerea și dezvoltarea unor relații de lucru colaborative cu clienții din zona alocată.
 Implementarea politicii de vânzări cu urmărirea lunară a atingerii targetului de vânzări și realizare a obiectivelor.

 Monitorizarea pieţei şi a concurenţei.

 Zona arondată cuprinde judeţele: Arad, Timiş, Hunedoara, Caraş Severin.

  • Interviu online
  • Ce va motiveaza sa aplicati la acest job?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra financiare?