Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Oradea; Turda

Daca îti plac provocarile, daca iti place sa te autodepasesti zi de zi si daca iti plac vanzarile: atunci esti omul de care avem nevoie. In plus, mai trebuie sa ai:

- Atitudine proactiva, auto-organizare si initiativa de penetrare a pietei

Responsabilitati:

- Promovarea si vanzarea utilajelor si echipamentelor din portofoliu
- Prospectarea intensiva a pietei si monitorizarea concurentei
- Identificarea corecta a nevoilor clientului si oferirea solutiilor tehnice optime
- Atingerea obiectivelor de vanzari
- Intocmirea tuturor documentelor necesare procesului de vanzare
- Intocmirea rapoartelor de activitate

Cerinte:

• Studii – medii/superioare - tehnice
• Experienta relevanta in domeniul vanzarilor de utilaje sau in domenii conexe
• Cunostinte de baza in domeniul IT (Microsoft Office)
• Abilitati de comunicare si negociere
• Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor
• Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client
• Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii
• Disponibilitate de deplasare in zona de vanzare alocata
• Capacitate de lucru in echipa
• Domiciliul stabil in zona de desfasurare a activitatii
• Permis de conducere

Beneficii Oferite

- salariu fix si bonusuri (fara plafon ”above is the sky”)
- masina de serviciu, telefon
- training-uri interne