Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Anuntul este pentru doua pozitii ce vor avea arondate Banatul (resedinta in Timisoara, Arad, Resita, Oradea, Deva) respectiv Transilvania (resedinta in Cluj Napoca, Alba Iulia, Bistrita, Targu Mures).

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare profil tehnic, ideal Politehnica sau Instalatii in Constructii
  • Experienta in vanzarea echipamentelor de climatizare/incalzire/ventilatie (climatizare reprezinta un plus)
  • Cunoasterea pietei HVAC din zona arondata reprezinta un avantaj (Constructori, Instalatori, Antreprenori, Proiectanti)
  • Capacitatea de a citi planuri si scheme tehnice.
  • Cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze
  • Posesor carnet auto
  • Disponibil pentru deplasari

Descrierea jobului

  • Preia si dezvolta relatiile existente cu clientii din zona Bucuresti  prin vizite regulate;
  • Identifica noi clienti in zona arondata si stabileste relatii comerciale cu acestia;
  • Identifica nevoile clientilor iar impreuna cu departamentul ofertare le transpune in oferte tehnice;
  • Tine legatura cu toata gama de clienti din zona arondata
  • Deruleaza activitatea comerciala din momentul promovarii produselor pana la incasarea banilor
  • Monitorizeaza actiunile firmelor concurente active in zona;Intocmeste rapoarte periodice de activitate catre superiorul ierarhic.