Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea postului:

* prospecteaza piata in zona alocata si identifica noii clienti;

* prezinta si promoveaza portofoliului de produse si servicii ale companiei;

* raspunde de indeplinirea bugetul lunar de vanzari (vanzari realizate clientilor din baza  proprie a candidatului sau clientilor noi, gasiti de acesta )si a obiectivelor strategiei de vanzare;

* creeaza o baza de clienti noi;* stabilileste intalniri cu potentiali clienti;

* Intocmeste oferte tehnice si economice;* finalizeaza discutiile purtate prin incheiere de contracte si urmareste derularea lor;

* este responsabil pentru documentele incheiate personal, conform politicii firmei    (contracte, documente contabile) ;

* este responsabil de incasarea la timp a facturilor pentru clientii contractati personal;

* intocmeste si transmite periodic rapoarte de activitate si propune solutii pentru dezvoltarea vanzarilor

* culege permanent informatii despre piata si competitori;

* raspunde de promovarea corespunzatorea a imaginii si produselor firmei;

* participa activ la intocmirea planurilor de vanzari si de marketing;

CANDIDATUL IDEAL:

Colegul pe care ni-l dorim ar trebui sa fie o persoana foarte sociabila,energica, cu un dezvoltat simt al comunicarii verbale si nonverbale, cu experimentate abilitati de empatie si persuasiune, bun cunoscator al relatiilor interumane.

Trebuie sa aiba:

* o baza proprie de posibili clienti

* absolvent studii medii / superioare;

* carnet de conducere categoria B (minim 2 ani);

* cunostinte operare PC (Word, Excel, navigare internet);

* spirit de echipa;* amabilitate, onestitate, bun-simt;

* capacitate de analiza, planificare organizare si finalizare a sarcinilor;

* responsabilitate pentru deciziile luate;

* orientare catre client si mai ales catre rezultate;

* capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si de a respecta procedurile    si regulile interne ale firmei;

* domiciliul stabil Bucuresti;

* disponibilitate program prelungit;

* seriozitate maxima;

BENEFICII:

- Salariu fix + comision din realizari

- Masina de serviciu si telefon