Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Constanța; Baia Mare; București; Timișoara

Beneficii:
- Lucrul intr-o companie aflata intr-o continua ascensiune
- Venituri motivante peste medie si bonusuri, in functie de realizari

Responsabilitati
Cerceteaza piata in scopul identificarii clientilor potentiali
Contacteaza clientii si analizeaza impreuna cu acestia nevoile personalizate de software
Vinde solutiile dezvoltate pentru a satisface nevoile specifice ale clientilor
Vinde produse software custom dezvoltate de Holisun pentru a rezolva nevoile specifice ale clientului, identificate de consultant

Promovarea produselor si imaginea companiei (telefonic, pe teren la sediile clientilor)
Contactarea potentialilor clienti si prezentarea softurilor din portofoliul firmei
Promovarea ofertelor comerciale pentru softurile firmei

Negociaza si incheie contracte cu clientii din zona alocata, respectand politica si strategia companiei

Dezvolta, mentine si extinde reteaua de clienti din zona alocata printr-o acoperire eficienta a zonei si vizitarea cu o frecventa corespunzatoare a clientilor alocati

Cerinte
Experienta in vanzari de minim 3 ani
Experienta in vanzari de produse software business-to-business reprezinta un avantaj
Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate
Abilitati de comunicare selectiva si de negociere
Abilitati organizatorice si de gestionare a timpului
Carnet de conducere categoria B

  • Interviu online
  • 1. Ce experienta de vanzari aveti?
  • 2. Ce firme ati targeta pentru urmatoarele produse software? - ERP - site-uri web - magazine online -AR Assistance -OcuMed -CardiaMed
  • 3. Ce asteptari aveti de la acest job?
  • 4. Ce target salarial aveti?
  • 5. Cat timp sunteti dispusi sa invatati fara a castiga bani?
  • 6. Ce considerati ca puteti oferi (cunostinte, network, abilitati, alte resurse...) in cadrul acestui job?