Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cautam o persoana cu abilitati tehnice care sa aiba respect fata de munca  si sa demonstreze rabdare si implicare in  promovarea si vanzarea proiectelor/ produselor companiei.

Cerinte:

  • Studii finalizate
  • Experienta in vanzari minimum 2 ani, experienta anterioara in domeniul irigatiilor constituie avantaj
  • Foarte bune abilitati de negociere, comunicare, planificare si organizare
  • Punctualitatea, seriozitatea si respectul pentru munca sunt esentiale
  • Dispune de o gândire analitică și are bune abilități de soluționare a problemelor
  • Capacitate de asimilare rapidă a notiunilor noi
  • Cunostinte de operare Office: Word, Excell, Outlook
  • Limba Italiana  nivel mediu-avansat - conditie obligatorie
  • Disponibilitatea la deplasari si la program prelungit constituie avantaj
  • Permis de conducere categoria B

Responsabilitati:

  • Prospecteaza piata, identifica noi clienti si mentine contactul cu clientii existenti
  • Prezintă, promovează şi vinde produsele firmei
  • Respecta planul de programare a vizitelor pentru a interactiona cu toti clientii din portofoliu
  • Consiliaza clientii in vederea alegerii celei mai bune solutii atat tehnice cat si financiare
  • Transmite clientilor ofertele si se asigura ca acestea au fost primite
  • Asista activ la livrarea si instalarea produsului la client; ofera suport post-instalare atunci cand e nevoie.
  • Urmăreste derularea contractelor și stadiul plăților
  • Participa activ la targurile regionale si nationale
  • Intocmeste rapoarte catre superiorul ierarhic
  • Pastreaza confidentialitatea datelor la care are acces in cadrul firmei
  • Realizeaza target-ul de vanzari pe zona alocata

Oferim:

  • Salariu fix plus comision atractiv din vanzari
  • Tichete de masa
  • Perioada de training in Italia si perspective reale de dezvoltare profesionala
  • Masina de serviciu
  • Telefon mobil
  • Laptop
  • Oportunitatea de a activa intr-o companie in continua dezvoltare