Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Volvo Group Trucks Romania angajeaza reprezentant vanzari servicii post vanzare pentru ambele brandurile de camioane, Volvo si Renault.

Descrierea postului:

-asigura in mod activ administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti

-promoveaza si vinde produse si servicii aftersales (piese schimb si contracte service camioane Volvo si Renault)

-asigura un proces de vanzare consultativa prin identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii optime

-negociaza termeni contractuali

-responsabil de indeplinirea planului de vanzari incluzand marja de profit si respectarea termenelor de plata

Profilul candidatului :

-absolvent(a) al unei  facultati cu profil tehnic, Autovehicule Rutiere – avantaj

-minim doi ani experienta in vanzari business to business in domeniul tehnic, vanzari piese schimb - avantaj

-abilitati foarte bune de relationare, comunicare, vanzare si negociere

-abilitati foarte bune de planificare si organizare a activitatilor comerciale

-capacitate de a lucra in echipa, cat si individual cu minima supervizare

-abilitatea de a stabili si mentine relatii comerciale cu clientii  din zona alocata - Cluj, Maramures, Bistrita-Nasaud, Salaj, Alba, Mures

-cunoştinţe de limba engleză si operare MS Office

-disponibilitate pentru deplasari si poseso(a)r(e) pemis de conducere categoria B

-domiciliul in Cluj.

Daca esti pasionat de camioane, stapanesti tehnici de vanzare B2B si clientii de camioane sunt o provocare pentru tine, aplica la acest job si speram sa avem sansa sa fim colegii tai intr-o echipa experimentata si dinamica.