Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Făgăraș

Se recruteaza si din

Brașov, Sibiu, Făgăraș

Profilul companiei:

Compania UnionOtel a fost fondată în 2008 ca o societate de vânzări cu ridicata, comercializând materiale metalurgice - table din otel in foi si prelucrate.

Descrierea jobului:

  • să viziteze, în mod regulat clienţii existenţi în zona sa de lucru, cu scopul de a menţine, în mod curent, relaţii comerciale şi să dezvolte activitatea de vânzare a angajatorului cu clienţii;
  • să localizeze potenţialii clienţi pentru principala gamă de produse a angajatorului cu scopul de a încheia contracte ferme;
  • să-şi însuşească toate sortimentele aflate pe lista de preţuri, caracteristicile, avantajele şi beneficiile lor precum şi modul de lucru cu clienţii beneficiari;
  • să viziteze clienţii din zona în care îşi desfăşoară activitatea în vederea efectuării de comenzi;
  • menţinerea şi îmbunătăţirea relaţiilor cu clienţii actuali din zonă;
  • rezolvă şi semnalează orice problemă care apare în circuitul ofertă-comandă-livrare către beneficiar;
  • informează pe loc şi prin intermediul rapoartelor săptămânale orice probleme sau oportunităţi ce apar pe piaţă;
  • realizeaza şi raporteaza analiza pieţei privind oportunităţile, concurenţa, produsele şi evoluţia generală a pieţei.

Cerinte:

  • domiciliu in Fagaras, Brasov, Sibiu
  • studii universitare;
  • cunostinte de limba engleza;
  • experienta in vanzari business to business;
  • permis categoria B;
  • disponibilitate deplasari;

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • mediu de lucru competitiv intr-o companie internationala;
  • trainning-uri de specialitate;
  • posibilitatea de dezvoltare profesionala;
  • autoturism, notebook si telefon de serviciu;
  • bonuri de masa.