Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Făgăraș

Se recruteaza si din

Brașov

Profilul companiei:

Compania UnionOtel a fost fondată în 2008 ca o societate de vânzări cu ridicata, comercializând materiale metalurgice - table din otel in foi si prelucrate.

Descrierea jobului:

- să viziteze, în mod regulat clienţii existenţi în zona sa de lucru, cu scopul de a menţine, în mod curent, relaţii comerciale şi să dezvolte activitatea de vânzare a angajatorului cu clienţii;

- să localizeze potenţialii clienţi pentru principala gamă de produse a angajatorului cu scopul de a încheia contracte ferme;

- să-şi însuşească toate sortimentele aflate pe lista de preţuri, caracteristicile, avantajele şi beneficiile lor precum şi modul de lucru cu clienţii beneficiari;

- să viziteze clienţii din zona în care îşi desfăşoară activitatea în vederea efectuării de comenzi;

- menţinerea şi îmbunătăţirea relaţiilor cu clienţii actuali din zonă;

- rezolvă şi semnalează orice problemă care apare în circuitul ofertă-comandă-livrare către beneficiar;

- informează pe loc şi prin intermediul rapoartelor săptămânale orice probleme sau oportunităţi ce apar pe piaţă;

- realizeaza şi raporteaza analiza pieţei privind oportunităţile, concurenţa, produsele şi evoluţia generală a pieţei.

Cerinte:

- domiciliu in Fagaras;

- studii universitare;

- cunostinte de limba engleza;

- experienta in vanzari business to business;

- permis categoria B;

- disponibilitate deplasari;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- mediu de lucru competitiv intr-o companie internationala;

- trainning-uri de specialitate;

- posibilitatea de dezvoltare profesionala;

- autoturism, notebook si telefon de serviciu;

- bonuri de masa;