Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Postul activează în cadrul Companiei TEHNOPLUS INDUSTRY, este subordonat Directorului Vânzări și are drept scop promovarea și vânzarea produselor „Parker-Domnick Hunter“.

Principalele responsabilități:
- promovarea și comercializarea produselor „Parker Domnick Hunter“;
- menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți;
- prospectarea pieței și identificarea potențialilor clienți;
- realizarea parametrilor de plan: vânzări, încasări, urmărirea soldurilor, urmărirea
distribuirii mărfii la nivelul zonei alocate și în concordanță cu politica firmei;
- întocmirea rapoartelor de activitate;
- organizarea de prezentări locale;
- desfășurarea activității de service a produselor comercializate de companie prin intervenții în perioada de garanție sau în afara acesteia;
- instalarea produselor comercializate, conform politicilor companiei;
- orientarea către client – atitudine profesională prin prestarea și promovarea de servicii clientului;
- implementare strategiei și tacticilor trasate ca obiectiv de către superiorul direct;
- întocmirea și predarea la timp a rapoartelor cerute de către superiori;
- negocierea condițiilor contractuale cu fiecare client în parte.

Cerințe:
- studii superioare - (de preferat specializare: Inginer Mecanic / Electromecanic);
- minim 5 ani experiență în vânzări;
- cunoștințe solide de limbă engleză sau germană;
- cunoștințe de operare PC;
- dinamism, flexibilitate, responsabilitate;
- spirit de echipă;
- excelente abilități de comunicare;
- punctualitate;
- disponibilitate pentru deplasări;
- permis de conducere categoria B.

Beneficii:
- salariu motivant, laptop, telefon, mașină de serviciu;
- training-uri organizate de către partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei.