Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal:

  • Studii medii (cu diplomă de Bacalaureat)/superioare;
  • Experiență de min. 6 luni într-o poziție similară. Constituie un avantaj experiență în domeniul farmaceutic;
  • Abilități foarte bune de organizare și planificare;
  • Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipa;
  • Focus pe client – punct forțe;
  • Gândire flexibilă – punct forțe;
  • Construire de relații – punct forțe;
  • Gestionează proactiv volumul de muncă;
  • Abilități de vânzare și negociere;
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC: Word, Excel.

Descrierea jobului:

Responsabilități:

  • Prezentarea și promovarea prin telefon a produselor și serviciilor companiei pentru clienții alocați;
  • Identificarea nevoilor clienților, personalizarea și adaptarea ofertelor la cerințele și nevoile acestora;
  • Rezolvarea eventualelor probleme apărute la clienți în colaborare cu celelalte departamente;
  • Monitorizarea creditului clientului și recuperarea creanțelor;
  • Respectarea rutei zilnice de apeluri și îndeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea;
  • Realizarea de analize și rapoarte despre activitatea depusă.
  • Propunerea către șeful ierarhic a strategiilor de acordare a discounturilor specifice fiecărui client în parte;
  • Dezvoltarea permanentă a relației cu clienții în scopul atingerii obiectivelor de business;
  • Realizarea targetului de vânzări și îndeplinirea altor obiective stabilite de către managerul direct.

Observații: Prima etapă a procesului de selecție constă în susținerea unui test de logică matematică și semnatica.

Descrierea companiei

Europharm Distribuție este una dintre cele mai importante companii de distribuție farmaceutică din piață locală, cu o activitate de 20 de ani și un portofoliu care depășește 3500 de produse de la peste 75 de furnizori locali și internaționali.

Oferim pentru producătorii și furnizorii de produse farmaceutice din România o gama largă de servicii, precum: depozitare, manipulare, facturare, operațiuni de transport, livrare, dar și servicii logistice pentru mostre, studii clinice și materiale promoționale.