Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

                                                                   MEDOCHEMIE ROMANIA SRL

Companie farmaceutica cu experienta si renume in productia de medicamente generice, cauta persoane dinamice si motivate pentru pozitia de:

Reprezentant vanzari OTC& Suplimente Alimentare

Responsabilitati:

  • Cunoasterea, promovarea si recomandarea produselor Agetis/Medochemie in teritoriul desemnat si catre grupul de clienti relevant;
  • Crearea, intretinerea si dezvoltarea relatiei cu farmaciile, doctorii si distribuitorii relevanti din teritoriul alocat;
  • Vizitarea cu regularitate a tuturor clientilor din aria acoperita conform strategiilor Agetis/Medochemie si parcurgerea integrala a rutelor fixate;
  • Efectuarea de activitati specifice de promovare si vizibilitate in fiecare punct de lucru vizitat indiferent daca genereaza comanda sau nu;
  • Aducerea la cunostinta a tuturor campaniilor de promovare catre toti clientii sai;
  • Respectarea in permanenta a tinutei de lucru si a atitudinii profesioniste in concordanta cu imaginea companiei;
  • Organizarea de prezentari, mese rotunde si simpozioane; participarea la conferinte si congrese ;
  • Furnizarea de rapoarte in formatul si la termenele agreate cu Managerul Direct;
  • Informarea companiei cu privire la activitatea si produsele competitiei.

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare
  • Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara (FMCG/Pharma)
  • Orientare catre realizarea obiectivelor si obtinerea de performante
  • Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu partenerii externi
  • Abilitati de comunicare si prezentare
  • Abilitati de planificare si organizare
  • Atitudine proactiva
  • Spirit de initiativa si creativitate
  • Disponibilitatea de a calatori in tara
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunostinte de limba engleza (scris/ vorbit)
  • Cunostinte de operare PC- MS Office

 Oferim:

  • Ocazia de dezvoltare profesionala si personala
  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie de prestigiu
  • Pachet salarial competitiv, bazat si orientat spre performanta
  • Telefon, laptop si masina de serviciu.