Reprezentant vanzari - locat in ARAD sau TIMISOARA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului:

domiciliu stabil in Arad sau Timisoara , zona arondata : judetele Arad, Timis

- intocmire rapoarte storecheck la fiecare locatie Key account vizitata (Auchan, Kaufland, Carrefour, Selgros, Profi)

- supervizarea si evaluarea activitatii mercantizorilor (angajati ai unei firme de mercantizare)

- mercantizarea produselor din portofoliu (ex. Hipp, Haagen Dazs, Iglo, Yo, Nuk) in locatiile unde nu exista mercantizor

- implementarea promotiilor la raft

- urmarirea concurentei si propunerea solutiilor eficiente in promovarea produselor

- raportarea saptamanala, sau zilnica, dupa caz, a problemelor aparute in derularea activitatilor curente si gasirea solutiilor de rezolvare a acestora

- gestionarea clientilor din retailul traditional de pe zona

Cerinte:

- experienta min 2 ani in sales FMCG;

- persoana dinamica si capabila sa lucreze independent;

- excelente abilitati de comunicare, relationare;

- abilitati de persuasiune, negociere;

- gandire analitica;

- capacitatea de a lucra in echipa;

- orientare spre client- identifica usor si intelege nevoile si dorintele acestora;

- orientare spre rezultate,organizat si ordonat;

- capabil sa gaseasca solutii, insistent, creativ, cu initiativa;

- prezenta agreabila,dinamic si energic;

- disponibilitate la deplasari si program prelungit;

- cunostinte operare PC: Word, Excel;

- studii medii/superioare

- experienta in conducerea autoturismelor minim 2 ani; permis categoria B ;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu fix + bonusuri lunare la realizarea obiectivelor

- masina, telefon mobil

- o serie intreaga de alte beneficii, in functie de performanta