Adresa/ adresele jobului

Craiova

Responsabilitati:

- Prezinta si promovează produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;

- Menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;

- Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;

- Prospectează piaţa comercială în zona teritorială alocată;

- Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clienţii, respectarea condiţiilor contractuale;

- Urmăreşte vânzările către clienţi precum şi încasările de la aceştia;

- Prezintă raportul  de activitate superiorilor ierarhici şi stabileşte împreună cu aceştia strategii de creştere a vânzărilor şi mărirea numărului de clienţii;

- Întocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;

Cerinte:

Candidatul potrivit pe care il cautam in echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:

- experienta in vanzari MINIM 3 ANI IN DOMENIUL INSTALATIILOR TERMO-SANITARE;

- permis de conducere categoria B( experienta minim 3 ani);

- cunoasterea generala a pietei locale (MAGAZINELE CU SPECIFIC);

- domiciliul stabil in raza localitatii vizate- disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate;

- abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere,orientare catre client, persoana optimista;

- abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;

- ambitios si dinamic, organizat, responsabil;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- maşină de serviciu, telefon;

- pachet salarial atractiv compus din parte fixa si % ;

- fidelitate şi stabilitate pentru a lucra într-o companie de succes;