Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Apahida

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Profilul candidatului ideal

     •  Studii superioare in curs sau finalizate;

     •  Excelente abilităţi de comunicare, prezentare şi negociere

     •  Experienţă în telemarketing/customer service- reprezintă un avantaj

     •  Cunoştinte generale legate de industria de transport maritim şi aerian – reprezintă un avantaj

      •  Cunoştinţe utilizare Microsoft Office

      •  Limba engleza – nivel avansat;

Responsabilităţi:

    Promovarea şi vânzarea serviciilor de transport maritim si aerian.

    Identificarea şi contactarea potenţialilor clienţi sau deja existenţi, cu scopul de a prezenta serviciile oferite de companie şi pentru a colecta informaţii cu privire la traficul de mărfuri desfăşurat de client.

    Dezvoltarea portofoliul de clienţi şi menţinerea şi dezvoltarea relaţiilor de colaborare cu clienţii existenţi.

    Întocmirea cererilor de oferte, cu informaţii complete legate de transportul şi serviciile agreate, respectiv întocmirea şi introducerea rapoartelor în sistem.
    Identificarea de modalități de adaptare/dezvoltare a serviciilor oferite în concordanță cu tendințele pieței locale.
    Identificarea nevoilor clienților, acordându-le suport în alegerea celei mai potrivite soluții de transport.

    Gestionarea şi actualizarea permanentă a bazelor de date
    Gestionarea vânzărilor, urmărind constant atât creșterea volumului acestora, cât și satisfacția clientului.
    Implementarea politicii de vânzări cu urmărirea lunară a atingerii targetului de vânzări și realizare a obiectivelor.

  • Interviu online
  • Ce va motiveaza sa aplicati la acest job?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra financiare?