Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Abilități foarte bune de comunicare și negociere;
  • Persoana foarte activa, dedicata și dispusă să facă efort susținut;
  • Absolvent/a de studii superioare;
  • Cunoaște bine și înțelege piața și produsele IT și Printing;
  • Operare calculator și aplicații de lucru specifice industriei IT (Microsoft Outlook, Excel, Word);
  • Spirit de echipă, orientare către rezultate, atenție la detalii;
  • Disponibilitate pentru deplasări periodice în țară
  • Experiență în vânzări;

Descrierea postului

Responsabilități:

  • Să întrețină și să dezvolte portofoliul alocat de dealeri ai companiei ;
  • Să identifice nevoile clienților și/sau ai dealerilor și să furnizeze acestora informații cu privire la specificațiile tehnice pentru produsele de printing oferite de către companie;
  • Să pună bazele unei relații productive și profesioniste cu dealerii alocați;
  • Să efectueze vizite periodice la dealerii alocați
  • Să caute alte firmei IT pentru ai adăuga rețelei de dealeri ai companiei.
  • Urmărește deschiderea, gestionarea și finalizarea ciclurilor de vânzare care să îi permită realizarea planului de vânzări și profit;
  • Promovează și menține un mediu de lucru pozitiv și energic;
  • Îndeplinește sarcinile desemnate de superior.

Beneficii:

  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Pachet salarial motivant;
  • Mediu de lucru modern și energic;
  • Bonusuri în funcție de performanțele obținute.

Descrierea companiei

IT SMART Distribution este rezultatul pasiunii pentru businessul de distribuție IT. Compania a fost înființată în aprilie 2012 și a reușit performanța ca, în numai câteva luni de la lansare, să construiască o echipa completă, să dezvolte o rețea extinsă de parteneri și de furnizori și un pachet complet de servicii de valoare adăugată.