Acest job nu mai este activ.

Reprezentant vânzări în educație

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Echipa Alpha Group este în căutarea viitorului coleg/ă pentru departamentul de vânzări.

Sarcini și responsabilități:

  • reprezintă Editura Taida și brandurilor  Mimio, Ligra și Nautilus în relațiile cu partenerii sau clienții;
  • menține și dezvoltă continuu portofoliul de clienți;
  • prospectează piața și promovează produsele companiei către publicul țintă;
  • consiliează și instruiește clienții;
  • negociază contracte și urmărește derularea acestora;

Cerințe și abilități:

  • experiență în vânzări directe (în domeniul educațional/carte) - reprezintă un plus;
  • abilități de negociere;
  • utilizare PC;
  • permis auto;
  • disponibilitate deplasări 20% și program prelungit atunci când situația o cere (rar).

Beneficii:

  • training de vânzări;
  • training pentru cunoașterea produselor vândute;
  • salariu fix + procent din vânzările realizate;
  • mașină servici pentru deplasari, Notebook și telefon.

  • Interviu online
  • Ce salariu te motivează?
  • Care e cea mai mare realizare a ta de până acum?
  • Unde te vezi peste 5 ani?
  • Cum te-ai descrie? ( 3 calități și 3 defecte)
  • Ce te motivează să fii performant?