Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Piatra Neamț, Bacău

Pergamon propune soluții complete și flexibile de utilare a tipografiilor digitale și offset de dimensiuni medii. Oferta noastră include o gamă largă de echipamente noi de finisare, precum și echipamente second-hand. Suntem specializați în oferirea de soluții de finisaj – alături de produse oferim, deci, și consultanță în alegerea utilajelor, proiectarea și armonizarea capacității de producție.

Pentru dezvoltarea echipei de vânzări Pergamon, căutăm o persoană motivată și dinamică, care să preia si să extindă portofoliul de clienţi din zona de est a României.

Cerinţe:
- Studii medii sau superioare;
- Posesor de permis de conducere valid categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasări in zona alocată;
- Bune abilitaţi de comunicare, relaţionare și prezentare, orientare către rezultate și către client;
- Experienţă relevantă de minim 2 ani intr-o poziţie similară, preferabil in domeniul tipografic;
- Cunoștinţe operare calculator (MS Office);
- Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Responsabilităţi:
- Menţine relaţiile cu clienţii existenţi, prospecteaza piaţa in vederea identificarii de noi clienţi;
- Promovează produsele și serviciile companiei;
- Realizează planul zilnic/ săptămânal/lunar de vânzări.
- Negociază și incheie contracte, acorduri de plată și supervizeaza derularea operaţiunilor;
- Atinge target-ul stabilit și asumat pentru propria activitate;
- Întocmeşte rapoarte de activitate şi statistici periodice referitoare la activitatea de vânzări proprie;
- Analizează și prelucrează cererile de ofertă și răspunde prompt și adecvat acestora.

Oferta/Beneficii:
- Masină de serviciu, laptop, telefon;
- Dezvoltare profesională;
- Pachet salarial atractiv.