Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Suntem berari! Facem bere! Și ne bucurăm de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare, vânzare până berea ajunge pe mesele românilor. Bergenbier . este parte a grupului Molson Coors, unul dintre cei mai mari producători de bere la nivel mondial. Din portofoliul Bergenbier . fac parte branduri ce devin prima alegere pentru oricine vrea să savureze o bere excepțională: Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Löwenbräu, Leffe, Corona si Hoegaarden.

Descrierea pozitiei:

DEPARTAMENT:
- Vânzari

 RAPORTARE DIRECTĂ:
- Area Sales Manager

 SCOPUL POSTULUI:
- Contribuie la realizarea obiectivelor lunare, la nivelul zonei alocate. Acţionează prin luarea de comenzi, implementarea actiunilor specifice de piață, de marketing și trade-marketing.

RESPONSABILITĂȚI:
-Implementarea promoțiilor de trade marketing și marketing locatiile HoReCa din zona arondata
-Creșterea distribuției în zona alocată
-Propuneri și plasări de vitrine și POSM-uri în piață
-Implementarea standardelor de execuție în piață
-Menținerea relațiilor cu clienții

CANDIDATUL IDEAL
- Studii medii/superioare
- Preferabil minim 1 an experiență în vanzari FMCG
- Utilizator mediu de MS Office – Excel și limba engleză
- Permis auto cat. B

Competențe comportamentale:
- Gândire antreprenorială și comercială
- Persusiune și influențare
- Adaptare și gestionarea presiunilor

Procesele de selecție din cadrul Bergenbier . sunt riguroase, corecte și țin cont de capabilitățile și competențele celor care își doresc să intre în echipă. Împreună, ca parte a unei familii globale de berari, suntem mai aproape de ceea ce ne-am propus.